Güdül Köy Pazarı 4 Temmuz’da açılıyor!

Yakın zaman önce Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanına kavuşan Güdül ilçesinde, 4 Temmuz Cumartesi günü Güdül Köy Pazarı kuruluyor. Güdül’ün ana meydanında kurulacak pazaryeri saat 10:00’den itibaren açık olacak.

Pazaryeri Güdül Belediyesi’nin öncülüğünde, ilçe genelindeki kurumların, sivil toplum temsilcilerinin, üretici ve tüketicilerin oluşturduğu bir Katılımcı Güvence Sistemi (KGS) ile işleyecek. Doğa-dostu temiz üretimlerin zaman içinde bir etiketleme sistemiyle öne çıkarılacağı Güdül Köy Pazarı’nda, ilk aşamada isteyen bütün yerel üreticilerin ürünleri yer alabilecek. Ürünlerin kaynağına kadar izlenebilmesi için, üretici bilgileri ve diğer gerekli bilgiler pazaryerine ait bir Web sitesinde yayınlanacak. Tüketiciler, ürün ve üreticilerle ilgili geri bildirimlerini de online olarak yapabilecek.

Pazar yerinde koronavirüs önlemleri kapsamında tezgahlar uygun mesafede olacak, maske dağıtımı yapılacak ve dezenfektan hizmeti verilecek.

Ankara’lıların Güdül’ü ve Köy Pazarı’nı ziyaret edebilmeleri için Güdül Belediyesi tarafından ücretsiz araç desteği sağlanıyor. Ortak araçlar Sabah 8:30’da Kumrular Sokak’tan kalkacak. Pazaryeri ziyareti dışında, dileyenler için agroekoloji uygulama bahçesi, Güdül Kent Müzesi, geleneksel leblebi imalathanesi, geleneksel Güdül evleri vb. ziyaretleri olacak. Ortak araçlar 17:00’da Güdül’den Ankara’ya hareket edecek. Ücretsiz ulaşım için aşağıdaki formu doldurmanızı rica ediyoruz:

>> ORTAK ARAÇ KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYIN

Güdül minibüsleri Ankara’da bulunan Etlik Otobüs Terminali’nden (Eski Garajlar), sabah 7:00’dan itibaren, ortalama 1,5 saatte bir hareket etmektedir. Akköprü-Varlık Köprüsü’nden ve İstanbul yolu üzerinde belirli duraklardan binme imkanı vardır. Bilgi ve rezervasyon için Ankara yazıhane: (312) 341 34 37. Güdül yazıhane: (312) 728 15 15.

Güdül’e kendi araçlarıyla gelmek isteyenler için: Ankara-İstanbul yolu üzerinde bulunan Sincan-Yenikent yol ayrımından devam ederek, Yenikent istikametinden Ayaş yoluna çıkılır. Ayaş geçildikten sonra Beypazarı istikametinde yol üzerinde bulunan Güdül Beklemesi mevkiinden Güdül yoluna dönülür. Ana yoldan ilçeye giriş, Yeşilöz tarafında kalan girişten yapılmaktadır.

Güdül içinde kahvaltı ve yemek için birçok kafe ve lokanta bulunmakta. Güdül meydanındaki Yöresel Ürünler Mutfağı da gün boyunca açık olacak.

 

Görüntünün olası içeriği: bitki, açık hava ve yiyecek  Görüntünün olası içeriği: bitki, çiçek, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: yiyecek Görüntünün olası içeriği: çim, açık hava ve doğa

 

Görüntünün olası içeriği: yiyecek ve iç mekan Görüntünün olası içeriği: açık hava, doğa ve su

 

Görüntünün olası içeriği: yiyecek Görüntünün olası içeriği: yiyecek

 

Görüntünün olası içeriği: yiyecek Görüntünün olası içeriği: yiyecek ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
 
X
X