Güdül İlçesi’nde Çiftçiler ve Üreticiler için Uygulamalı Eğitimler

Tarih: 26 Ekim 2019 Cumartesi
Saat: 11:00-18:00
Yer: Güdül Halk Eğitim Merkezi

Eğitimler, Buğday Derneği ve Dört Mevsim Ekolojik Yaşam Derneği olarak yürüttüğümüz ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Küresel Çevre Fonu Küçük Hibe Programı (UNDP GEF SGP) tarafından desteklenen “Güdül’de Gıda Topluluklarıyla Agroekolojik Dönüşüm” projesi kapsamında gerçekleşiyor.

11.00-13.00: Yabanda ve bahçelerde şifalı bitkiler
Ceyhan Temürcü

Ankara ve çevresinde yaygın ve kolay yetiştirilen şifalı bitkileri tanıyacak; bitkilerden çay, tentür, yağ ve merhem yapımını öğrenecek, bahçe ve bostanlarda şifalı bitki yetiştirmenin temellerini göreceğiz.

13:30-18:00: Düşük maliyetli çiftçilik için arpa fermantasyonu, kompost yapımı ve larva üretimi
Volkan Dündar

Küçük ölçekli tarım ve hayvancılıkta girdi maliyetlerini düşüren yöntemleri tanıyacağız: Laktoserum üretimini, fermente arpa ile yem kalitesini artırmayı, kompost yapımını ve siyah asker sineği larvası üretimini açıklamalı ve uygulamalı olarak göreceğiz.

Eğitimler ücretsizdir. Esas olarak Güdül İlçesi çiftçi ve üreticilerine yönelik olup, Güdül dışından da katılıma açıktır. Güdül dışından katılacakların kayıt yaptırmalarını rica ediyoruz: 26 Ekim Cumartesi Güdül eğitimleri kayıt formu.

Ankara’dan ulaşım için Etlik Garajı’ndan kalkan ve Akköprü’den geçen Güdül dolmuşları kullanılabilir. Sabah Ankara’dan 07:00 veya 9:00’da kalkan minibüse binebilir, akşam da 17:00’da Güdül’den dönüş yapabilirsiniz.

Yol yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Güdül dolmuşları rezervasyon için: (312) 342 34 37.

X
X