eylül, 2019

cts14eyl(eyl 14)12:00 ampaz15(eyl 15)11:59 pmTahtacıörencik Hasat FestivaliTahtacıörencik, Güdül Organize eden: Dört Mevsim Ekolojik Yaşam Derneği

Devamı

Etkinlik bilgisi


14-15 Eylül hafta sonunda sizleri, Ankara’nın Güdül İlçesi’nde, yemyeşil Köroğlu Dağları’nın eteklerinde, ekolojik üretime gönül vermiş bir köyün insanlarını, doğasını, çiftliklerini, ürünlerini keşfetmeye davet ediyoruz. Geleneksel gıda atölyeleri, oyunlar ve sanat etkinlikleri, doğa gezileri ve çiftlik ziyaretleri içeren zengin bir festival programımız var.

Buğday Derneği, Dört Mevsim Ekolojik Yaşam Derneği, Tahtacıörencik Köyü Muhtarlığı, Tahtacıörencik Köyü Güzelleştirme Yardımlaşma Ve Kalkındırma Derneği, Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi’nin ortak çalışmasıyla düzenlediğimiz festivalde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Küresel Çevre Fonu Küçük Hibe Programı (UNDP GEF/SGP), “Güdül’de Gıda Topluluklarıyla Agroekolojik Dönüşüm” projesi kapsamında kahvaltı desteği sağlarken, Güdül Belediyesi de lojistik destek sunuyor.

Festivalin dilediğiniz gününe katılabileceğiniz gibi, Cumartesi akşamı kamp alanında çadırda kalarak iki günü de köyde geçirebilirsiniz. Cumartesi ve Pazar sabahı köy kahvaltısı sunumumuz olacak. Diğer öğünler için köylülerin stantlarından alışveriş yapabileceksiniz. Her iki gün de köy pazarında ürün ve yiyecek satışı olacak.

Cumartesi sabahı Ankara’dan köye iki veya üç minibüs, Pazar sabah da bir minibüs kalkacak. Toplu ulaşımla köyden Cumartesi akşam ve Pazar akşam dönüş seçenekleri var. İsteyenler de kendi araçlarıyla gelip etkinliklere katılabilecekler. Kendi aracınızla gelecek olsanız dahi, aşağıdaki katılım formunu kullanarak kayıt yaptırmanızı rica ediyoruz. Bu bizim katılımcı sayısını öngörmemizi ve daha iyi planlama yapmamızı sağlayacaktır:

Zaman

14 eylül cumartesi 0:00 - 15 eylül pazar 23:59

Yer

Tahtacıörencik, Güdül

Organize eden

Dört Mevsim Ekolojik Yaşam Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
X